рішення сесії

ІЗЮМСЬКОГО   РАЙОНУ  ХАРКІВСЬКА   ОБЛАСТЬ

ІХ СЕСІЯ  VІІІ СКЛИКАННЯ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

від  31 травня  2021 року                                                            №  212

Про встановлення ставки акцизного податку з

реалізованих  суб’єктами господарювання

роздрібної торгівлі підакцизних товарів на
території
 Куньєвської СТГ
на 2022 рік

Відповідно до пункту 24 статті 26, статті 59, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N280/97-ВР (із внесеними змінами та доповненнями), п.п. 12.4.4 п.12.4 ст. 12, п.п. 215.3.10 п. 215.3 статті 215, п.п. 213.1.9. п. 213.1 ст.213 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із внесеними змінами та доповненнями) та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71- УІІІ, сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити ставку акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на території Куньєвської СТГ  на 2022 рік.

1.1. Платники податку

Платниками акцизного податку є  суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

1.2. Об'єкт  оподаткування

Об'єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

1.3. База оподаткування

База оподаткування – це вартість (з податком на додану вартість) реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію  підакцизних товарів.

1.4. Ставка податку

Ставка податку встановлюється встановлюються у розмірі 5 відсотків від вартості підакцизних товарів (з податком на додану вартість) реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію  підакцизних товарів.

1.5. Податковий період

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

1.6. Порядок обчислення та строки сплати податку

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового Кодексу.

2. Рішення застосовується з 01.01.2022 року.

3. Секретарю сільської ради Ірині Ворохті  розмістити відповідне рішення на офіційному веб-сайті сільської ради.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.(О.Турко)

Куньєвський сільський голова                                              Нерсес НЕРСИСЯН