Всесвідній тиждень громадського здоров’я

Дата: 07.05.2024 08:49

Всесвідній тиждень громадського здоров’я

13–17 травня проходить Європейський тиждень громадського здоров’я. Традиційно Україна долучається до цих активностей. Цього річ Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, ініційований Центром громадського здоров’я, проходить під гаслом - Профілактика Рятує Життя та присвячений темі профілактиці захворювань.

Кожен день Тижня громадського здоров’я буде присвячений окремій темі профілактиці неінфекційних або інфекційних захворювань.

Понеділок, 13 травня -- Профілактика цукрового діабету.

Більше 400 мільйонів людей живуть з діабетом по всьому світу та прогнозується, що поширеність продовжуватиме зростати. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину.

Вівторок, 14 травня -- Щеплення як профілактика ряду інфекційних захворювань. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря профілактичних щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких інфекційних захворювань та їхніх наслідків.

Середа, 15 травня -- Психічне здоров’я. Стрес і тривога є звичним явищем для багатьох людей, а особливо в умовах війни. Тому піклуватись про своє психічне здоров’я вкрай важливо. В умовах активних бойових дій несуть на собі величезну відповідальність та як фізичне, так і психологічне навантаження.

Четвер, 16 травня -- Профілактика серцево-судинних хвороб.

В Україні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності населення. Вплинути на зменшення тягаря серцево-судинних захворювання в Україні можна, якщо зменшити основні фактори ризику серед населення, що призводять до передчасної смерті, про які говоритимемо у четвер.

П’ятниця, 17 травня -- Профілактика онкологічних захворювань шкіри

Рак шкіри є одним із найбільш поширених онкологічних захворювань, і водночас йому порівняно легко запобігти. Достатньо виконувати кілька рекомендацій, про які поговоримо з експертами та лікарями.

Зокрема, в МОЗ розповіли, які корисні звички варто інтегрувати в щоденні рутину, і з чого потрібно починати.

Ціль «Більше рухатися»

Ціль «Пити більше води»